image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Ostatnie wpisy
Search
 

Mikronakłuwanie

Zabieg mikronakłuwania polecany jest dla pacjentów, którzy obawiają się klasycznej mezoterapii igłowej, którzy chcą zlikwidować blizny i rozstępy, a także w celu zagęszczenia skóry, wyrównania jej powierzchni i kolorytu.

Efekty nie są widoczne natychmiast, dopiero po około tygodniu można cieszyć się pierwszymi rezultatami zabiegu. Po około trzech miesiącach regularnie powtarzanych zabiegów, rezultaty osiągają maksymalny poziom – wygląd skóry wyraźnie się poprawia, zmarszczki są widocznie wygładzone. W zależności od kondycji tkanki skóry, miejsca pokryte bliznami i rozstępami stają się wyraźnie gładsze i bardziej miękkie.

Zabieg mikronakłuwania dzięki systemowi pulsujących igieł (nawet 1300 nakłuć na sekundę) umożliwia substancjom aktywnym wniknięcie w głąb skóry.
Nakłucia cienkimi igłami tworzą mikrokanaliki, przez które do skóry wtłaczany jest stężony preparat zawierający substancje aktywne. Miejscowe uszkodzenia są krótkotrwałe, ale wystarczające aby pobudzić produkcję kolagenu i stymulację fibroblastów i poprawić gęstość skóry.
Procedura trwa około 45 – 60 min. Zabieg powinien być powtórzony trzy razy w odstępach 2- 3 tygodniowych w zależności od potrzeb skóry i wskazań lekarza. Terapię można powtarzać co 3 miesiące.