image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Ostatnie wpisy
Search
 

Osocze bogatopłytkowe

Osocze jest bogate w witaminy, elektrolity, substancje odżywcze i hormony. Płytki krwi są podstawowym elementem mechanizmów naprawczych tkanek twardych i miękkich. Ich spektakularne właściwości regeneracyjne od wielu lat są wykorzystywane w ortopedii, chirurgii, okulistyce i medycynie estetycznej.

Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) jest autologicznym koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej z żyły, bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem w gabinecie. Zabieg jest absolutnie bezpieczny, naturalny i biokompatybilny z ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.  Osocze bogatopłytkowe podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza, na wcześniej znieczuloną skórę, procedura trwa około 60 min. Zaleca się przeprowadzenie 3-4 zabiegów .

EFEKTY:

  • wygładzenie zmarszczek i fałdów
  • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
  • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
  • remodeling włókien kolagenowych
  • poprawa ukrwienia skóry
  • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej

PRZECIWSKAZANIA:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Leczenie antykoagulantami
  • Choroby krwi
  • Choroby nowotworowe

Drakula Therapy A-PRP

Czytaj więcej – http://www.novareg.pl/s,12,opis_og_lny.html

W terapii Dracula A-PRP pobrana za pomocą specjalnego zestawu krew (20 ml) zostaje umieszczona w specjalistycznej wirówce z wychylnym rotorem. Proces wirowania „wypycha” płytki krwi ku górze wirowanej strzykawki. W efekcie krew zostaje rozfrakcjonowana na czerwone krwinki (erytrocyty) oraz osocze, w którym znajdują się przetransportowane z krwi płytki.

System Dracula Therapy pozwala na uzyskanie średnio 10 ml osocza z 20 ml krwi. Liczba ta jest uzależniona od hematokrytu danego pacjenta.

Efektywność działania PRP w dziedzinie medycyny estetycznej została bardzo szybko doceniona przez specjalistów ze względu na jej wszechstronność, kompleksowość, małoinwazyjność, dobrą tolerancję przez pacjentów i maksymalne efekty, bez ryzyka działań niepożądanych.

WSKAZANIA

Zabiegi z zastosowaniem Autologic Therapy PRP pozwalają w krótkim czasie osiągnąć bardzo dobre rezultaty w redukcji wiotkości skóry, zlokalizowanej w delikatnych okolicach (oczu, twarzy, szyi, dekoltu, dłoni), w leczeniu blizn, rozstępów, w przyspieszeniu procesu gojenia oraz hamowaniu wypadania włosów i leczeniu łysienia.

TAJEMNICA SKUTECZNEJ TERAPII „ODMŁADZAJĄCEJ”

Obecnie wiadomo, że za proces starzenia się skóry odpowiada nie tylko siła grawitacji, zanik tkanki tłuszczowej oraz spadek ilości kolagenu i elastyny. Mechanizm ten jest dużo bardziej złożony i wielokierunkowy, a jego ogniwa wzajemnie wpływają na siebie. Celem nadrzędnym skutecznych zabiegów medycyny estetycznej nie może być zatem jednokierunkowe działanie, jak np. uzupełnienie kolagenu, elastyny, czy też kwasu hialuronowego. Od skutecznego zabiegu odmładzającego wymagamy znacznie więcej. Musi on oddziaływać na wszystkie aspekty starzenia się skóry.

Takie właściwości posiada terapia z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego Autologic Therapy PRP.

OSOCZE

Osocze stanowi zasadniczy, płynny składnik krwi, w którym są zawieszone elementy morfotyczne (komórkowe). Stanowi ok. 55% objętości krwi. Jest płynem składającym się przede wszystkim z wody, transportującym cząsteczki niezbędne komórkom (elektrolity, białka, składniki odżywcze), ale również produkty ich przemiany materii. Z powodu zdolności krzepnięcia odgrywa podstawową rolę w hemostazie. Białka osocza pełnią różne funkcje: odpowiadają za równowagę kwasowo-zasadową, ciśnienie onkotyczne, lepkość osocza, obronę organizmu, a w przypadku głodu są źródłem aminokwasów dla komórek. Osocze ma zazwyczaj zabarwienie słomkowe, ale może przybierać także inne barwy w zależności od stanu fizjologicznego organizmu i spożytych pokarmów.

PŁYTKI KRWI

Płytki krwi (trombocyty) to dyskowate struktury pozbawione jądra komórkowego, niezdolne do poruszania się, najmniejsze składniki komórkowe krwi o średnicy 2-4μm. Ich liczba u zdrowego, dorosłego człowieka wynosi 150 000 – 450 000 w 1mm3 krwi. Płytki krwi stanowią jedynie około 0,4% wszystkich elementów komórkowych krwi, ale ich rola w naszym organizmie jest ogromna. Biorą one czynny udział w wielu ważnych procesach: krzepnięcia krwi, rozpuszczania skrzepów oraz uszczelniania uszkodzonych naczyń krwionośnych. Zawarte w cytoplazmie płytek ziarnistości to prawdziwy „skarbiec” wielu substancji biologicznie czynnych, wśród których wyróżniamy między innymi 7 płytkowych czynników wzrostu. Uwalniane w procesie krzepnięcia krwi czynniki wzrostu stymulują nasze komórki macierzyste do regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonych tkanek.

AUTOLOGIC Therapy PRP

W medycynie estetycznej istotą zabiegów z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego jest dostarczenie skoncentrowanych czynników wzrostu w miejsca, w których nasza skóra wymaga odbudowy, rewitalizacji, regeneracji, ujędrnienia i odmłodzenia.